Choinka z orzechów, słomy, piór, makaronu

Każdy chce aby jego dom wyglądał wyjątkowo i jeśli tylko finanse mu na to pozwalają nie szczędzi sił, aby temu sprostać. Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i magiczny, w którym szczególnie staramy się o wyjątkowy wygląd naszych domów.
Podsycani przez reklamy podsuwające nam coraz to inne pomysły na świąteczny wystrój oraz oferujące nam produkty pozwalające temu sprostać nie szczędzimy sił i pieniędzy aby wyczarować magiczną atmosferę świąt w swoim domu. Nawet osoby, które nie są zwolennikami ozdób i kiczowatego przepychu pozwalają się ponieść atmosferze i przystrajają swoje mieszkanie w świąteczne ozdoby.

Możliwości jest oczywiście bez liku. Trzeba tylko dać ponieść się wyobraźni i wysupłać z portfela trochę pieniędzy albo zrezygnować z mniej ważnych obowiązków i poświęcić trochę czasu na własnoręczne robienie ozdób.
Najważniejszą ozdobą świątecznego wnętrza jest oczywiście choinka, która może mieć różną postać i wielkość. Klasyczna choinka stojąca w salonie to przede wszystkim żywe : świerk lub jodła, stojące w dużej donicy. Drzewko takie będzie oprócz ładnego wyglądu rozpylać świąteczny zapach. Później może być również przeniesione i wsadzone w ogrodzie.
Bardziej praktyczne jest oczywiście drzewko sztuczne, które nie gubi igieł i ładnie wygląda nie tylko w święta ale również długo po nich.

Dzisiaj postać choinki odeszła już tak dalece od jej tradycyjnego wyglądu, że nie musi ono mieć klasycznej postaci. A i materiały , z których jest ona wykonana nie muszą być konwencjonalne. Wg uznania mogą to być: orzechy, słoma, pióra, makaron.
Do wykonania takiej choinki użyć możemy gałązki choinki jako szkieletu , natomiast jako wykończenia słomy i piór.
Orzechy będą bardzo fajnym pomysłem zastępującym nam tradycyjne bombki. Możemy pomalować je farbami w sprayu lub owinąć w spożywczą folię aluminiową.
Z połączenia słomy i różnokolorowych piór stworzyć możemy bardzo oryginalny łańcuch oplatający naszą choinkę. Dodać tutaj możemy też papier kolorowy lub włóczkę.
Bardziej ciekawym i niebanalnym materiałem na ozdoby choinkowe może być zwykły makaron. Z długich nitek np. spaghetti zrobić możemy ciekawy łańcuch łącząc go np. z kolorowym papierem samoprzylepnym.
Natomiast z muszelek, łazanek, rurek lub kolanek możemy stworzyć nowatorskie ozdoby choinkowe wieszając je na kolorowych nitkach lub kawałkach włóczki na gałązkach choinki.
Tak ciekawe ozdoby choinkowe handmade wzbudzą na pewno zainteresowanie wielu gości.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17114 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/choinka-z-orzechow-slomy-pior-makaronu/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {m in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435