Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Nietuzinkowe choinki ze słomy, orzechów, piór i makaronu

Choinka z orzechów, słomy, piór, makaronu

Każdy chce aby jego dom wyglądał wyjątkowo i jeśli tylko finanse mu na to pozwalają nie szczędzi sił, aby temu sprostać. Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i magiczny, w którym szczególnie staramy się o wyjątkowy wygląd naszych domów.
Podsycani przez reklamy podsuwające nam coraz to inne pomysły na świąteczny wystrój oraz oferujące nam produkty pozwalające temu sprostać nie szczędzimy sił i pieniędzy aby wyczarować magiczną atmosferę świąt w swoim domu. Nawet osoby, które nie są zwolennikami ozdób i kiczowatego przepychu pozwalają się ponieść atmosferze i przystrajają swoje mieszkanie w świąteczne ozdoby.

Możliwości jest oczywiście bez liku. Trzeba tylko dać ponieść się wyobraźni i wysupłać z portfela trochę pieniędzy albo zrezygnować z mniej ważnych obowiązków i poświęcić trochę czasu na własnoręczne robienie ozdób.
Najważniejszą ozdobą świątecznego wnętrza jest oczywiście choinka, która może mieć różną postać i wielkość. Klasyczna choinka stojąca w salonie to przede wszystkim żywe : świerk lub jodła, stojące w dużej donicy. Drzewko takie będzie oprócz ładnego wyglądu rozpylać świąteczny zapach. Później może być również przeniesione i wsadzone w ogrodzie.
Bardziej praktyczne jest oczywiście drzewko sztuczne, które nie gubi igieł i ładnie wygląda nie tylko w święta ale również długo po nich.

Dzisiaj postać choinki odeszła już tak dalece od jej tradycyjnego wyglądu, że nie musi ono mieć klasycznej postaci. A i materiały , z których jest ona wykonana nie muszą być konwencjonalne. Wg uznania mogą to być: orzechy, słoma, pióra, makaron.
Do wykonania takiej choinki użyć możemy gałązki choinki jako szkieletu , natomiast jako wykończenia słomy i piór.
Orzechy będą bardzo fajnym pomysłem zastępującym nam tradycyjne bombki. Możemy pomalować je farbami w sprayu lub owinąć w spożywczą folię aluminiową.
Z połączenia słomy i różnokolorowych piór stworzyć możemy bardzo oryginalny łańcuch oplatający naszą choinkę. Dodać tutaj możemy też papier kolorowy lub włóczkę.
Bardziej ciekawym i niebanalnym materiałem na ozdoby choinkowe może być zwykły makaron. Z długich nitek np. spaghetti zrobić możemy ciekawy łańcuch łącząc go np. z kolorowym papierem samoprzylepnym.
Natomiast z muszelek, łazanek, rurek lub kolanek możemy stworzyć nowatorskie ozdoby choinkowe wieszając je na kolorowych nitkach lub kawałkach włóczki na gałązkach choinki.
Tak ciekawe ozdoby choinkowe handmade wzbudzą na pewno zainteresowanie wielu gości.