Ręcznie robione ozdoby choinkowe

Święta Bożego Narodzenia to taki magiczny okres, do którego tęskni się przez cały rok. Nawet kiedy za oknem słońce i piękna przyroda, każdy z nas chciałby aby choć na kilka dni za oknem zrobiło się biało i puszyście a w domu zapachniało choinką i świątecznymi potrawami. Pierwsze skojarzenie ze świętami Bożego Narodzenia oprócz białego puchu za oknem to oczywiście choinka lub choćby jej namiastka w postaci pachnącej żywej gałązki. W zależności od gustu i upodobań domowników choinka ta może być żywa lub sztuczna. Oczywiście nic nie może zastąpić żywego drzewka rosnącego w doniczce i rozsyłającego zapach żywicy i igliwia po całym domu. Wiadomo jednak, że odkąd pojawił się zwyczaj stawiania drzewka choinki w domu, zaczęły również pojawiać się ozdoby choinkowe.

Na początku wszystkie te ozdoby robiło się ręcznie samemu w domu z naturalnych materiałów dostępnych w każdym gospodarstwie. Z biegiem czasu ozdoby te zaczęły zmieniać swoją postać do coraz bardziej wyszukanych i bogatych. Dzisiaj z dostaniem ozdób choinkowych nie ma najmniejszego problemu. Sklepy zasypują nas wręcz tym towarem już praktycznie od listopada. Ale w gruncie rzeczy nic nie zastąpi ręcznie robionych ozdób choinkowych. Oprócz doznań estetycznych robienie takich ozdób może być również dobrą zabawą a nawet spotkaniem towarzyskim, jeśli do ich zrobienia zaprosimy dzieci, rodzinę lub znajomych.

Technika wykonania, postać oraz materiały zależą tylko od naszej pomysłowości. Do ich wykonania możemy użyć praktycznie wszystkiego, co tylko mamy pod ręką. Używać możemy wszystkiego począwszy od wytworów przyrody typu szyszki, kasztany, słoma przez papier, karton, złotka, nici, włóczka aż po tak egzotyczne materiały jak folia czy tkaniny. Do zrobienia ozdób potrzebować będziemy jeszcze nożyczek, kleju, nici, zszywek, spinaczy a także w zależności od pomysłu innych artykułów biurowych. Ozdoby te mogą przybierać naprawdę różną postać. Najłatwiejsze do wykonania są wszelkiego rodzaju łańcuchy lubiane szczególnie przez dzieci. Mogą to być również ręcznie robione papierowe bombki, kolorowe szyszki, jarzębinowe korale, jabłuszka, postaci ze słomy, aniołki, mikołajki. Do ręcznie robionych ozdób możemy zaliczyć też własnoręcznie zrobione i upieczone pierniczki. Choć ozdoby choinkowe to nie tylko drzewko i jego przybranie. Jeśli mamy trochę więcej czasu i mały talent plastyczny możemy zrobić sobie stroik lub adwentowy wianek na drzwi.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16977 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/recznie-robione-ozdoby-choinkowe/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435