Świąteczne stroiki z szyszek

Kiedy za oknem robi się ciemno i szaro, a na ziemi leży biały puch i mróz skrzypi pod nogami znaczy to, że nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Pierwsze skojarzenie dla większości z nas to śnieg za oknem, a w domu grono ludzi, ogień w kominku, zastawiony stół i pięknie przystrojony dom.

Wiadomo, że najważniejszą ozdobą domu w te święta jest pięknie ubrana, najlepiej żywa, choinka. Ale nie w każdym pomieszczeniu drzewko takie jest możliwe do ustawienia.
Czasem za ozdobę musi posłużyć tylko przystrojona gałązka choinki albo mały stroik.
Taki stroik może być również świetną ozdobą świątecznego stołu albo drzwi wejściowych.
W sklepach dostępne są stroiki w niezliczonych formach i rozmiarach w zależności od potrzeb i możliwości finansowych kupujących osób.

Jednak nic nie zastąpi nam stroików wykonanych własnoręcznie w domu. Jeśli tylko posiadamy zmysł artystyczny i zdolności manualne możemy pokusić się właśnie o taką dekorację. W zależności od naszych możliwości stroik taki może przybierać rozmaite formy, kolory, rozmiary. Jeśli tylko pozwolimy sobie rozwinąć skrzydła wyobraźni, może on być nawet małym dziełem sztuki.
Do wykonania takiego dzieła używamy zazwyczaj gałązek choinki i, w zależności od upodobań, mniej lub więcej innych materiałów. Jednak jeśli lubimy nowatorskie rozwiązania i nie boimy się nowości możemy do wykonania takiego stroika użyć wcześniej zebranych szyszek.
Mogą być one tylko dodatkiem lub stanowić podstawowy materiał. Najłatwiejszym i pewnie najbardziej typowym stroikiem jest choinka wykonana z szyszek. Mogą być one naturalne lub pomalowane farbami w sprayu (białą, srebrną, złotą). Używając pianki florystycznej, która stanowi podstawę a jednocześnie szkielet naszej choinki, układamy z tychże szyszek różnej wielkości drzewko. Wbijamy poszczególne szyszki zaczynając od dołu (największe) używając coraz mniejszych szyszek zbliżając się do góry.

Choinkę taką przyozdobić możemy również ozdobami typu kokardki, ręcznie robione łańcuchy, kawałki słomy lub suszone owoce. Oczywiście do jej wykonania użyć możemy innych materiałów. W zależności od dostępnych środków możemy postawić na dekorację z orzechów, piór, słomy czy makaronu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16768 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/swiateczne-stroki-z-szyszek/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thro in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435