Łatwe wianki adwentowe na drzwi

Adwent jest czasem poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Z punktu widzenia religii ma on przygotować ludzi na obchody pamiątki przyjście na świat Jezusa Chrystusa. Patrząc zaś na sferę profanum jest to okres, w którym jesteśmy wprost zalewani ogromem wszystkiego co tylko może przypominać o świątecznej atmosferze. Sklepy, ulice, praktycznie wszystkie miejsca to jedna wielka bożonarodzeniowa dekoracja. Ta atmosfera wpływa na coraz większe ilości ludzi, którzy już w porze adwentu zaczynają przystrajać swoje miejsca zamieszkania. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez zawieszenie na drzwiach adwentowego wianka.

W Polsce jeszcze do niedawna często praktykowanym zwyczajem było chodzenie z lampionem adwentowym na roraty. Dzisiaj coraz częściej święta Bożego Narodzenia odarte są z tej sfery duchowej. Zostały sprowadzone do sfery konsumpcji a wyznacznikiem tych świąt stały się raczej świeckie symbole tj. sanki, renifery, Mikołaj, prezenty, choinka.
Jednymi z nielicznych znaków, które przypominają nam jeszcze o tym czasie oczekiwania jakim jest adwent pozostały jeszcze wianki adwentowe na drzwi. Tradycja przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych ale coraz bardziej przestrzegana jest również w Polsce.
Sklepy oferują nam coraz większy wybór tego rodzaju produktów. Wianki, które możemy nabyć szczególnie w dużych centrach handlowych zagranicznych sieci, przyprawiają o zawrót głowy. Każdy, nawet najbardziej wybredny konsument, znajdzie coś dla siebie. Wybierać możemy spośród kilkudziesięciu wzorów różnej wielkości, materiału, kształtu i kolorów.

Ale taki wianek można też bez problemu zrobić samemu w domu. Potrzeba tylko trochę wolnego czasu i minimum chęci. Dowolnego rodzaju gałązki z własnego ogródka lub kupione na targu możemy połączyć z kilkoma drobiazgami i już mamy wianek.
Najlepiej do tego rodzaju kompozycji nadają się gałązki świerka i jodły. Ale może być też sosna. Używając sekatora ogrodowego przycinamy gałązki na odpowiednią, potrzebną nam długość najlepiej nie jednorodną. Za pomocą drutu zwiniętego w okrąg, który służy za szkielet całej kompozycji z gałązek tych tworzymy koło odpowiedniej wielkości. Aby wianek nie był zbyt monotonny w zależności od gustu dodać możemy świąteczne ozdoby.
Bardzo ładnie wygląda połączenie choinki z szyszkami. Wianek taki ma charakter świąteczny a zarazem dostojny i skromny.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16888 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/latwe-wianki-adwentowe-na-drzwi/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435