Nietypowe stroiki w szkle, na talerzu, w doniczce

Święta Bożego Narodzenia to czas, który szczególnie sprzyja konsumpcji. Nastrój ten wykorzystują producenci podsycając w nas zakupowe szaleństwo reklamami coraz to innych produktów. Duża część tych świątecznych produktów związana jest z domem i jego wnętrzem. Każdy chce aby jego dom był ładny i panowała w nim świąteczna atmosfera z reklamy więc kupuje kolejne stroiki, choinki, wianki, bombki, lampki, łańcuchy, światełka, aniołki oraz wiele innych ozdób.

Ponieważ święta te przypadają na okres zimowy główna dekoracja domu to oczywiście choinka pod każdą postacią. A postaci tych może być wiele. Od dużych choinek w doniczce, poprzez różnego rodzaju stroiki, aż po pojedyncze gałązki przybrane tylko światełkami. Ponieważ ludzie nie lubią rutyny i jednorodnych rzeczy, nawet świąteczny stroik może mieć kilkadziesiąt postaci, w zależności od użytych do jego wyrobu materiałów.
A dzisiaj stroiki świąteczne wykonywane są naprawdę ze wszystkiego. To już nie tylko choinka i bombki. W tych najbardziej wyszukanych formach ciężko jest nawet dopatrzeć się elementów świątecznych.

Stroiki takie wykonywane są w szkle, w talerzu, w doniczce, w koszyku. Najładniejszą formą stroika jest oczywiście ten w doniczce. Odpowiednio podlewany będzie nie tylko cieszył oko ale również pachniał. Choć stroikiem w doniczce może być również gwiazda betlejemska, która wygląda pięknie choć zapachu nie ma a w smaku może być nawet trująca.
Równie okazały może być stroik w talerzu, który może być połączeniem choinki z jesiennymi kwiatami ciętymi np. astrami lub chryzantemami. Aby nadać mu charakteru świątecznego można wzbogacić kompozycję o jeden z elementów typu : bombka, kokardka lub światełko.
Ponieważ stroik taki ma zazwyczaj postać leżącą i jest dość stabilny możemy w środku ustawić świecę o pięknym, świątecznym wyglądzie. Stroik taki będzie wspaniałym uzupełnieniem wigilijnej kolacji. Ale przecież stroik świąteczny może mieć również postać wazonu wypełnionego gałązkami jodły, świerku lub sosny uzupełnioną o kwiaty i jemiołę lub gałązki. Piękne kompozycje kwiatowe są również wspaniałą ozdobą świątecznego stołu.
Czasem za wystrój wystarczy tylko piękna kompozycja świąteczna zamknięta w szklanej kuli, która jest ulubioną dekoracją pokoju dziecięcego.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17031 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/nietypowe-stroiki-w-szkle-na-talerzu-w-doniczce/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/functions.php(3730): ob_end_flush() #2 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hoo in /home/xjd/public_html/2021.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435